Centrum Pomocy Psychologicznej

Przestrzenie CPP posłużyły jako tło do inspirującego reportażu z udziałem prof. dr hab. Romana Ossowskiego

Przestrzenie Centrum Pomocy Psychologicznej posłużyły jako tło do inspirującego reportażu z udziałem prof. dr hab. Romana Ossowskiego „Jeszcze dzień z życia” dla TVP3 Bydgoszcz.

Jeszcze dzień z życia

Cykl reportaży Joanny Wojno-Wolskiej, będący żywą lekcją historii. Odcinek przedstawia niezwykłą osobę z Kujawsko-Pomorskiego, zwykle urodzoną przed II wojną światową, doświadczoną przez los, która u schyłku życia chce podzielić się swą historią.

Bohaterowie to osoby w wieku od 80 do 100 lat. Nie tylko opowiadają o swoim bogatym, niesamowitym, zaskakującym, często tragicznym życiu, ale dzielą się też codziennością i refleksją. Pokazują, jak wygląda ich życie teraz, co według nich jest w życiu ważne i co sprawie im przyjemność. Wielu z tych bohaterów jest wciąż aktywnych zawodowo, a swoją pasją chcą zarażać innych.

Prof. dr hab. Roman Ossowski jest specjalistą z zakresu psychologii zdrowia, psychologii lekarskiej i rehabilitacyjnej. W 1996 stworzył kierunek psychologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Z instytutem tym jest zresztą bardzo silnie związany i do dziś, nieprzerwanie prowadzi wykłady dla kolejnych pokeleń studentów. Główne zainteresowania badawcze prof. Ossowskiego koncentrują się wokół problematyki jakości życia, promocji zdrowia, profilaktyki i higieny życia oraz rehabilitacji. Jest pasjonatem aktywności ruchowej i zaangażowanego życia.

Bohater 14. odcinka cyklu jest twórcą i współtwórcą m.in. wielu uniwersytetów trzeciego wieku w regionie oraz mieście Bydgoszczy, pełni także funkcję przewodniczącego Sejmiku Profilaktyki Zdrowotnej przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Zapraszamy do oglądania!

Centrum Pomocy Psychologicznej